Černý týden mládeže začali a ukončili dorostenci

Uplynulé období se dá nazvat černým týdnem zručské mládeže, i když pouze z hlediska výsledků.

V sobotu 20.dubna přivítali naši dorostenci doma Mladotice, které byly vzhledem k postavení v tabulce favority. To se nakonec také potvrdilo, když vyhráli 2:6. První poločas byl ještě vyrovnaný, ostatně také skončil remízou 2:2, když branky za nás vstřelili Pepa a Lukáš Motyčákové. O přestávce musel střídat zraněný gólman Martin Pajger. Druhý poločas začal naší vlastní brankou, kterou si dal Pája Riedl. I nadále padaly góly pouze do naší sítě.

Přípravka U-11 7+1 hrála v úterý 23. dubna na Košutce,která také byla v tomto utkání favoritem. Naši prohráli 5:2, ale také po vyrovnaném prvním poločase (1:1).

Žáci U-15 měli ve čtvrtek 25.dubna v domácím prostředí také těžkého soupeře Tlučnou – jediný tým, kterému v podzimní části podlehli. I jarní měření sil vyznělo lépe pro Tlučnou poměrem 3:6. Vyrovnaný byl tentokrát až druhý poločas, který skončil (3:3). Nutno ale podotknout, že na podzim naši hráli v Tlučné v neúplném počtu hráčů a nyní na jaře je tým spíše v procesu přípravy pro příští sezonu, neboť velký počet hráčů odchází do kategorie dorostu, a proto trenér František Rusňák do utkání zařazuje hráče, kteří na podzim přijdou z nižší kategorie.

Debakl si přivezli žáci U-13 z Černic, kde obdrželi 12 branek a nevstřelili jediný gól. Tohle je fakt ostuda, bohužel v týmu mladších žáků se trochu potýkáme s morálkou některých hráčů a jejich přístupem k utkáním.

Vzpruhou po delší době bylo vítězství přípravky U-11 5+1 nad Slovanem v poměru 9:7 v neděli 28. dubna. Sice se také nerodilo lehce a i v tomto případě trenérovi Jardovi Riedlovi přibylo několik šedin, ale nakonec to celé mělo dobrý konec. Tento tým trochu doplácí na to, že trenéři J. Riedl a P. Jung mají na starosti dva týmy, přípravku U-11 5+1 a žáky U-13. Zápasové a další vytížení pak minimalizuje prostor pro trénink, což se samozřejmě projevuje na hře obou týmů. Tento stav už příští sezonu nebude.

Potvrzením nastoleného trendu bylo i odpolední vítězství dorostu U-19 v Chlumčanech, odkud přivezli kluci tři body za výhru 5:0.