Žáci U-15 mají za sebou úspěšnou sezonu

Žáci U-15 mají jako první po sezoně. V okresním přeboru Plzeň-sever měli pouze šest soupeřů, takže se šesti jarními zápasy jsou první z našich týmů komu sezona skončila. Nutno podotknout, že sezona velmi úspěšná! V celkovém pořadí našim patří druhé místo dva body za první Tlučnou. Třetí Mladotice na nás sice bodově dotíraly, ale vzájemné zápasy hovoří v náš prospěch. Kluci za celou sezonu pouze dvakrát prohráli a dvakrát remizovali, v obou případech pak vyhráli penaltový rozstřel.

Nejlepším střelcem se nakonec stal Petr Brůna, který má na kontě 16 branek, v těsném závěsu je Jakub Šnajdr se čtrnácti zásahy, třetí je pak s devíti gól David Vinárek.

Jedna věc je ale důležitější, než výsledky a konečné umístění v tabulce – to že kluci hráli v systému 10+1, tzn. velký fotbal na celé hřiště . Je nesmírně důležité, že si na tyto parametry zvykly, protože z toho budou kluci těžit v dorostu.

Příští sezonu bude chybět 10 hráčů, kteří ve věkové kategorii U-15 končí. Většina z nich posílí tým dorostu, někteří pravděpodobně, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, s fotbalem skončí – to je realita dnešní doby, kterou můžeme pouze vzít na vědomí.

Naproti tomu přijde osm kluků z Tatranu Třemošná, s kterým jsme se dohodli na strategickém partnerství – zjednodušeně řečeno: ani jeden z klubů není schopen vlastními silami sestavit mužstva starších žáků a dorostu, protože nemáme dostatečný počet hráčů. Jediné logické vyústění (pokud nechceme fotbal ve Zruči a v Třemošné zrušit) je spojit síly a vytvořit společná mužstva. Díky této spolupráci lze především konečně plánovat i do budoucna, neboť je předpoklad, že týmy žáků a dorostu budeme mít dlouhodobě (ideálně trvale).

Share:

Author: Richard Polák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *