Žáči U-13 na závěr prohráli se Smíchovem

Sezona skončila i týmu mladších žáků U-13. V posledním utkání prohráli na půdě druhého Smíchova 9:1. O jedinou branku se postaral Aleš Baloun.

Při pohledu zpět musíme uplynulou sezonu hodnotit jako hodně neúspěšnou. Tým skončil v podzimní části soutěže na předposledním místě se šesti body. Do jarní části tak byl nasazen do skupiny D. V té se kluci umístili také na předposledním místě (poslední Union už je nemůže přeskočit), s tím rozdílem, že na jaře vytěžili o tři body více. Vzhledem k nasazení do „horší“ skupiny D, bylo očekávání přeci jen o něco větší.

Z hráčů ročníku 2006, který měl být tahounem této sezony vypadli Jirka Havrančík a Matěj Mošna, který nastupoval pouze za starší žáky. Thomas Stewart a Aleš Baloun se zdaleka nezúčastnili všech zápasů. Prakticky plnou porci absolvovali pouze Jirka Dyk a Saša Penven. U hráčů ročníku 2007 se v plné nahotě ukázal obrovský tréninkový deficit.

Trénéři Jarda Riedl s Petrem Jungem měli kromě týmu mladších žáků na starosti i tým starší přípravky, což se projevilo jednak na četnosti tréninků, protože neustále nějaký tým hrál a na tréninky prostě čas nezbýval a jednak se ukázalo, že takové tříštění úsilí mezi více týmů je jen a pouze na škodu. Bohužel to byla nutnost, protože z TJ Zruč plné hrdých srdcařů se už několik dlouhých let nerekrutoval žádný trenér mládeže! Navíc v dnešní době už nelze vzít dětičky a s nadšením jim udělat na hřišti fotbalový kroužek. Trenéra to musí za prvé bavit, musí tím žít, za druhé musí mít alespoň základní erudici, musí být připraven se neustále vzdělávat a musí být zdatný manažer – a to bohužel momentálně ve Zruči prakticky nikdo nesplňuje.

V příští sezoně budou mít kluci na starosti pouze tým mladších žáků, což věříme se projeví i zlepšením výkonů jednotlivců i týmu.

Share:

Author: Richard Polák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *